LuraTech PDF Compressor Desktop 6.2.0.4 Portable | 55 MB

The LuraTech PDF Compressor Desktop is designed for use at a single workstation for decentralized processing, manually compressing occasional documents and converting them to PDF or PDF/A format. You can even combine multiple files into a single complete PDF.

Our outstanding document compression technology drastically reduces incoming data volumes while delivering outstanding data quality in an ISO-compliant format designed for long-term archiving.

Thanks to integrated OCR technology, you can search the complete text of any files you create.
This means the Desktop edition forms the ideal solution for independently compressing scanned documents and converting them to PDF or PDF/A format on your own computer.

The LuraTech PDF Compressor Desktop can be used for the following private or commercial purposes:
Reducing scanned document sizes
Compressing scanned documents and emailing them
Reducing document sizes to make them available for download
Compressing signed and scanned contracts
Combining multiple component parts of a contract into a single PDF file
Processing and compressing individual documents from a database
Processing and compressing multiple documents from a database, combining them into one multi-page PDF
Creating digital job application portfolios out of PDF files and multiple scanned elements (e.g. cover letter in PDF format, CV in PDF format, references in JPG format, etc.) and combining them into one multi-page, highly-compressed PDF
Turn large, unwieldy scans into small documents for cloud and desktop use
Turn color scans with large amounts of information (and file sizes to match) into color files for desktop use, often no larger than black/white TIFF files.

What’s New in Version 6.2.0.4:
– May include unspecified updates, enhancements, or bug fixes.

OS : Windows® 32 Bit or 64 Bit, XP / Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows Server 2003 / Server 2008 / Server 2012
Language : English

Sitemizde yayınlanan dosyaların hiçbiri kendi sunucumuzda barınmamaktadır. Başka sunuculardan link alınmıştır. Teklif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz bir yayın varsa lütfen bizimle İLETİŞİME ([email protected]) geçiniz. Teklif hakkı ihlali değerlendirildikten sonra ihlal varsa yayın sitemizden kaldırılacaktır. Bu sitede yayınlananlar (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikler) internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Download ettikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilğili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir.Bahsi geçen yayınları (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikleri) beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanız içindir. Sitemizin burada yayınlananlardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyaları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...

Paylaşmak Güzeldir
Ultimate Boot CD 5.3.4 Final Serious Sam 3 Full İndir