Lichdom: Battlemage RPG oyunlarından biraz farklı olarak bizlere üçüncü şahıs dğeilde,birinci şahıs (FPS) bakış açısıyla oynamamızı sağlıyor.Büyü ve kötülüğün hiç bitmediği oyunda, her köşede acımasız bir çok çeşit düşmanlarımız bulunuyor.Beceri ve stratejiyi bir araya getirerek ancak düşmanlarımızı alt edebileceğiz.Özellikle de müziklerle birlikte oyun mükemmel bir hal alıyor ve sizi içine çekiyor.

Lichdom Battlemage – GOG (PC/ENG/2014)
English | PC | 2014 |
Genre: Role-playing | Action | Fantasy

Lichdom: Battlemage is a first-person caster that gives the Mage the spotlight in a way never before seen in games. With limitless magical power at your disposal and brutal enemies around every corner, victory hinges on a combination of skill and strategy. You must carefully craft a vast array of spells and learn to cast them in the heat of combat.
You are your spells! The Lichdom: Battlemage spell crafting system offers an enormous range of customization. Every Mage is the product of crafted magic that reflects the individual’s play style. Whether you prefer to target your foes from a safe distance, wade into combat and unleash your power at point-blank range, or pit your enemies against each other, endless spell customization lets you become the Mage you want to be.

○The first RPG where the mage is an unmitigated bad-ass: No mana-bars, no cool-downs.
○You Are Your Spells – Deep spell crafting with thousands of combinations.
○Frenetic first-person casting – Crowd Control your enemies, apply Mastery de-buffs, and detonate it with charged critical Destruction!

Genre:Role-playing- Action- Fantasy

Works on:Windows (7, 8 )

Languages:Audio and text: English

Modes:Single-player

Released:August 26, 2014

Size:11.2 GB

Company:Xaviant / Xaviant Games

Minimum system requirements
Windows: Windows 7 / Windows 8
Processor: 3.0 GHz dual core or better (AMD FX 4100 or Intel Core 2 Duo)
Memory: 4 GB RAM
Graphics: DirectX 10 compatible with 512 RAM or better (Radeon HD4870 or NVIDIA 8800 GT)
DirectX: Version 10
Hard Drive: 12 GB available space
Mouse, Keyboard
Additional Notes: Minimum spec assumes user runs the game at 1280×720 resolution with Low graphics settings.

Recommended system requirements
Windows: Processor: 2.8 GHz quad core or better (AMD FX 8350 or Intel i7 860)
Memory: 8 GB RAM
Graphics: DirectX 11 compatible with 2048MB RAM or better (Radeon HD 7950 or NVIDIA GTX 670)
DirectX: Version 11
Hard Drive: 12 GB available space
Additional Notes: Recommended spec assumes user runs game at 1920×1080 resolution with Very High graphics settings.

 

Lighdom Battlemage

(((Alternatif)))

Lichdom Battlemage Part 1

Lichdom Battlemage Part 2

(((Alternatif)))

Lichdom Battlemage Part 1

Lichdom Battlemage Part 2

(((Alternatif)))

Lichdom Battlemage Torrent

Sitemizde yayınlanan dosyaların hiçbiri kendi sunucumuzda barınmamaktadır. Başka sunuculardan link alınmıştır. Teklif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz bir yayın varsa lütfen bizimle İLETİŞİME ([email protected]) geçiniz. Teklif hakkı ihlali değerlendirildikten sonra ihlal varsa yayın sitemizden kaldırılacaktır. Bu sitede yayınlananlar (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikler) internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Download ettikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilğili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir.Bahsi geçen yayınları (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikleri) beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanız içindir. Sitemizin burada yayınlananlardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyaları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...

Paylaşmak Güzeldir
Cities: Skylines Full indir | 2015 [Çözüldü] Silinmiş internet geçmişini nasıl bulabiliriz?