Domatesli Pilav Tarifi | Pilav Tarifleri

Malzemeler:

500 gram pirinç
 – 150 gram margarin
 – 250 gram domates
 – 1 tatlı kaşığı tuz
  2 su bardağı et suyu

Hazırlanışı: Pirinçleri bol su ile yıkayınız. Bir tencerenin içerisine koyunuz, üzerini biri iki parmak geçecek ılık su koyduktan sonra tuz atınız. Pirinçleri 2 saat süresince ıslatınız. Islatma süresi bitince süzgece alıp, süzünüz.
Domatesleri yıkayıp kabuklarını soyunuz, çekirdeklerinizde çıkarınız ve küp, küp doğrayınız.
Pirinçleri bol su ile yıkayınız. Tencereye koyup harmanlayınız ve bu sayede nişastasının su üzerine çıkmasını sağlayacaksınız. Ardından bu suyu dökünüz ve suyu durulaşana kadar işleme devam ediniz.

Et suyunuzu birkaç dakika kaynatıp beklemeye alınız. Yağınızın beşte birini tencere içerisine koyup eritiniz. Yağ eriyip kızdığında domatesleri içerisine ekleyiniz. Sıklıkla karıştırınız, domatesler sularını salıp çekene kadar pişiriniz. Üzerine et suyunu da ilave ediniz. Birkaç dakika kaynatınız ve ocağınızın altını kısınız. 15 dakika süresince bu karışımı pişiriniz.Arda kalan 80 kilogram yağınızı bir tencereye koyunuz ve eritiniz. Yağ eriyip kızınca pirinçleri ekleyiniz, sıklıkla tahta kaşık ile karıştırarak 10 dakika kadar pirinçleri kavurunuz. Bir yemek kaşığı tuz ile hazırladığınız et sulu, domatesli karışımı tencereye ilave ediniz. Birkaç dakika kaynatınız ve karıştırdıktan sonra tencerenizin kapağını kapatınız.

Ocağın altını kısınız. Pirinçler suyu çekene kadar pişirmeye devam ediniz. Pişince altını kapatınız, tencerenizin kapağını açınız ve üzerine temiz bir bez ya da havlu kağıt örtüp tencerenin kapağını kapatınız. Domatesli pilavınızı demlenmesi için bırakınız.

Sitemizde yayınlanan dosyaların hiçbiri kendi sunucumuzda barınmamaktadır. Başka sunuculardan link alınmıştır. Teklif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz bir yayın varsa lütfen bizimle İLETİŞİME ([email protected]) geçiniz. Teklif hakkı ihlali değerlendirildikten sonra ihlal varsa yayın sitemizden kaldırılacaktır. Bu sitede yayınlananlar (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikler) internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Download ettikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilğili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir.Bahsi geçen yayınları (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikleri) beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanız içindir. Sitemizin burada yayınlananlardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyaları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...

Paylaşmak Güzeldir
VirtualBox 4.3.24 Build 98716 | Full Katılımsız İndir Portakallı Kurabiye Tarifi
Benzer Yazılar