Zaten ne der aşık: sekiz ay kışımız, üç ay ayazımız, bir ay yazımız…ben de dağların ve aşıkların yalancısıyım..

 

Ben Dağların Yalancısıyım Ben, bu dağların yalancısıyım, dağların…

derler ki bu dağların eteklerinde nice savaşlar olmuş, insanlar, insanlar gaddarcasına birbirlerini öldürmüşler, kan dökmüşler, o kadar çok kan dökmüşler ki, dağların uykusu kaçmış…

Sonunda sevdalısı bulutlar, dağları terkedip gitmiş. dağ kahrolmuş, ağlamaya başlamış. bir gün derler ki; bu dağların tepesinde bir beyaz kuş uçar olmuş ve en yüksek dağ yakalamış kuşu sormuş ne ararsın burda kuş?kuş demiş ki;bir yuva tutmaya geldim, bir yuva yapmaya geldim.

Dağ demiş ki git o zaman ovalara, ovalarda yerin çok , orada kur yuvanı kuş demiş yooooook ovalar senin ateşinle kaynıyor, oralarda kuramam demiş.e o zaman ummanlara git demiş dağ, ummanlara, ummanlar da senin ateşinle kaynamakta demiş kuş.e o zaman yerin altına gir demiş ben yerin altında senin gürültünle nasıl yaşarım demiş kuş…dağ demiş ki nereye yuva yapmak istersin kuş?kuş demiş ki senin tepene yapmak isterim yuvayı.dağ demiş ki ama benim içimde ateşler kaynıyor, üzüntümden duramıyorum, sevdalım beni terketti gitti.

Sevdalın kim demiş kuş? sevdalım mı?sevdalım bulutlardı, beni terketti gitti.kuş demiş ki, ya ben senin sevdalını bulup getirirsem. gitmiş bir beyaz gelinlik dikmiş kuş, hazırlamış gelinliği getirip dağın üzerine atmış. vee derler ki gene, ben dağların yalancısıyım, o günden bu yana işte o gelinlikle bembeyaz olmuş bu dağlar.zaten ne der aşık: sekiz ay kışımız, üç ay ayazımız, bir ay yazımız…ben de dağların ve aşıkların yalancısıyım…gene derler ki, işte şurası Ardahan, burası Kars, şurası Çıldır, bu ovalarda nice medeniyetler yeşermiştir, nice köprüler kurulmuş, nice köprüler atılmıştır, nice yapılar yapılmıştır, nice yapılar yok edilmiştir ve hepsi bu karların altındadır.işte, çobanlar bazen bulup çıkarırlar, bir bakarsın karların altından bir beyaz çiçek olarak çıkar ya da bir aşığın telinde bir türkü olarak gelir bize ulaşır.

Ben dağların yalancısıyım, dağların yalancısıyım ben..

Video

Turbobit_1.png


Sitemizde yayınlanan dosyaların hiçbiri kendi sunucumuzda barınmamaktadır. Başka sunuculardan link alınmıştır. Teklif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz bir yayın varsa lütfen bizimle İLETİŞİME ([email protected]) geçiniz. Teklif hakkı ihlali değerlendirildikten sonra ihlal varsa yayın sitemizden kaldırılacaktır. Bu sitede yayınlananlar (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikler) internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Download ettikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilğili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir.Bahsi geçen yayınları (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikleri) beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanız içindir. Sitemizin burada yayınlananlardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyaları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...

Paylaşmak Güzeldir
Özür Dilerim, Çok Özledim Seni The Hungover Games – Felekten Açlık Oyunları Türkçe Altyazılı izle