Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık (Kürtçe: Ronî Mîna Evîne – Tarî Mîna Mirinê) Mehmed Uzun’un 1998 yılında Avesta Kitap’tan çıkardığı romanıdır.

Aşka en çok çaresizlerin mi ihtiyacı vardır?
İki çaresiz, yalnız, eksik ve kırgın yürek aynı topraktan olmalarına rağmen yazgılarına yenik düşüp, farklı cephelerde yer alır. Baz devletin derinliklerinde, yalancı bir geçmişle beslenmiş bir komutan, Kevok, üniversiteyi bırakıp sevdiğinin ardı sıra dağları mekan tutan idealist bir genç kız. Ve bununla birlikte akıp giden, bir halkın makus talihi ve gelecek işaretleri. Yazgıları, onları en umulmadık zamanda buluşturup ölüme yolcu eder.

Yol bitiyor, sonu geliyor yolun. Birbirine hiç benzemeyen iki ömrün, tesadüflerin bir araya getirdiği iki insanın hayatı artık noktalanmak üzere. Şimdi neredeler büyük kentin nersende?

Türkçe (Orijinal Dili:Kürtçe) – 358 syf.
Mehmed Uzun – Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık (Bütün Yapıtları – Roman)
Orjinal isim: Ronî Mîna Evîne – Tarî Mîna Mirinê
Çeviren: Muhsin Kızılkaya

Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık
Yazarı : Mehmed Uzun
Orijinal ismi : Ronî Mîna Evîne, Tarî Mîna Mirinê
Çevirmen : Muhsin Kızılkaya
Özgün dili : Kürtçe
Dili : Türkçe
Türü : Roman
Yayınevi :
      Avesta Kitap (Kürtçe)
      Gendaş Yayınları (Türkçe)
      İthaki Yayınları (Türkçe)
Ana dilinde basım tarihi : 1998Sayfa sayısı : 358

Kategoriler;
Edebiyat (Roman – Öykü) Yerli / Roman

Online okumak için tıklayın. / Download (Yandex Disk)

 

Sitemizde yayınlanan dosyaların hiçbiri kendi sunucumuzda barınmamaktadır. Başka sunuculardan link alınmıştır. Teklif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz bir yayın varsa lütfen bizimle İLETİŞİME ([email protected]) geçiniz. Teklif hakkı ihlali değerlendirildikten sonra ihlal varsa yayın sitemizden kaldırılacaktır. Bu sitede yayınlananlar (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikler) internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Download ettikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilğili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir.Bahsi geçen yayınları (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikleri) beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanız içindir. Sitemizin burada yayınlananlardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyaları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...

Paylaşmak Güzeldir
Facebook Video Virüsünü Temizleme Yöntemi Orhan Pamuk – Babamın Bavulu (E book)