Bu korkunç düzeyde genişletilmiş beyin gücü bütün uzayı geçerek Dünya’mıza ulaşacak bütün uygarlığınızı ve sanat yapıtlarınızı silecek. Anlatılacak hiçbir şey kalmayacak.

Çok kötü olduğu için Tanrılar tarafından sonsuzluğa dek yok edilmesine karar verilen bir kral hakkında kitaplarınızı okuduğum eski bir öykü gibi olacak.
Dünya sonsuzluğa dek yok edilecek. Herşeyin üstünde donuk bir ışık. Sonra hiçbir şey.
Oren kanının dondugunu hissetti. Daha bitmemişti.
Yüksek Mahkeme’nin planının güzelliği ırkımızdan herkesin bu işe katkıda bulunmasından kaynaklanıyor. Hepimiz kendi isteğimizle cellatlarınız olduk.

Derin inancımızdan doğan bir istek. Bu işte hiç kimse hatta Yüksek Mahkeme bile kendini suçlu hissedemez.

  +Yorum: Raflarinarasindan
Dünya’nın sonu yaklaşmıştır. Açgözlülük ve sömürge tutkusuyla uzaya açılan insan ırkı, başka çok daha gelişmiş bir ırkın yargı terazisinde oturduğunu bilmemektedir. Dünya’nın yokedilmesinden yana olan Alfa Morko ve İnsan ırkına şans vermek isteyen Alfa Thovv arasındaki çekişme Dünya’nın kaderini belirleyecek, yıldızdölü olan insan- alfa melezlerinin bulunması ve yuvalarına döndürülüp şahit olarak gösterilmesini gerektirecektir. Birçok yasağı çoktan çiğnemiş olan Thovv; Oren, Kora, Chauna’yı başka dünyalara ulaştırabilecek midir?

Yazar, eserinin genelinde toplum ve insanlık eleştirisi yapmış. Dil akıcı ve doygun olsa da, eski bilim -kurgu ekolüne dahil olan parapsikolojiye girmekten çekinmediği için kurgu dayanaktan yoksun kalıyor. Hırs odakları ve konformizme cesurca başkaldırması, paranın egemenliğini eleştirmesi, sanatı yüceltmesi son derece güzel motifler de olsa kısa kalmış. Efsaneler ve bakireden doğma mitleri üzerine geniş araştırma yaptığı gözden kaçmayan yazar bu bağlantıları ustalıkla kurmuş. Dünya’nın sunduğu en güçlü lider ve bilim adamlarına karşı yaptığı saygı duruşunda Atatürk’ü unutmayan yazar, savunmasını ” Yurtta Sulh, Cihanda Sulh.” diyerek bitirmiş.

Milli duyguları okşamasına rağmen ortalamanın altında kalan bir “space opera” olduğunu belirtmeliyim. Baskan yayınlarında gözü yoran çeviri hatalarına bu kitapta rast gelmedim. Eğer ciddi bir bilim kurgu hayranı değilseniz keyifli bir okuma sunmayacağını belirtirim.


Yazar : Emil Petaja 
Çeviri : Şerif Yenen 
Yayınevi : Baskan Yayınları
Türü : Bilimkurgu 
Özgün Adı : Alpha Yes, Terra No!
Sayfa Sayısı : 176
Çıkış Tarihi : 1983
Emil Petaja Alfa Cellatları e kitap indir oku

Download (Google Drive) / Direkt (PDF)

Sitemizde yayınlanan dosyaların hiçbiri kendi sunucumuzda barınmamaktadır. Başka sunuculardan link alınmıştır. Teklif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz bir yayın varsa lütfen bizimle İLETİŞİME ([email protected]) geçiniz. Teklif hakkı ihlali değerlendirildikten sonra ihlal varsa yayın sitemizden kaldırılacaktır. Bu sitede yayınlananlar (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikler) internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Download ettikten 24 saat sonra silinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilğili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir.Bahsi geçen yayınları (Film/Dizi/Proğram/Oyun/Mp3/E-Kitap v.s. gibi tüm içerikleri) beğenirseniz aslını satın almanızı öneririz. Sitemizin amacı sadece ürün hakkında bilgi edinip, belli bir fikir sahibi olmanız ve hoşunuza giderse satın almanız içindir. Sitemizin burada yayınlananlardan herhangi bir çıkarı ya da herhangi bir kuruluşa zarar verme amacı yoktur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyaları fikir alma amaçlı olarak 24 saat süreli kullanabilirsiniz. Daha sonrası sizin sorumluluğunuza kalmıştır. Ayrıca sitemizde sadece linkler barındırılmaktadır, dosyalar sitemizde bulunmamaktadır bu yüzden sorumluluk kabul edilmez...

Paylaşmak Güzeldir
Akıl Tutulması – Max Horkheimer PDF e-kitap indir Saftirik Greg’in Günlüğü 1 – Jeff Kinney PDF e-kitap indir